PISZĄ DO NAS

Korespondencja od Pana mjr mgr inż. pil.  Aleksandra Kuźmicza z USA

Mjr mgr inz. pil. Aleksander Kuźmicz - promocja 1967 r.  Następnie instruktor w 61 lpszb w Białej Podlaskiej. 
W 1984 r. odszedł do rezerwy.

     Pan mjr Aleksander Kuźmicz, przesłał utwory muzyczne własnej kompozycji, które powstały do słów wierszy Pani Anny Łęckiej, poetki sympatyzującej z lotnictwem.

     Utwory utrzymane w symbolice porywającego romantyzmu i nieodłącznego ryzyka lotnictwa. Np. utwór "Epitafium" poświęcony jest kolegom z promocji 1967 r. 

         

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kompozycjami.


(na większości komputerów nalezy wykonać "pobierz"- menu trzy pionowe kropki)


Dwie drogi miłości

Epitafium Pilotom promocji 1967 r.

Gapa

Ja i Ty

Niebieska Eskadra

Nocne loty

Ostatni lot Pilota

Pamięci Odeszłym Pilotom

Szare skrzydła

Taniec dla Pilota


*  *  *

                                                                                            

Pani Anna Łęcka – biogram

Byłam nauczycielem I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Radomiu. Od przeszło 20 lat koordynuje pracę wolontariatu. Założyłam Sekcję Bliżej Dziecka, której celem jest niesienie pomocy dzieciom niepełnosprawnym i tym pochodzącym z ubogich rodzin. Współpracowała również Z Towarzystwem Pomocy Dzieciom, Caritasem i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

  Udzielałam się także w harcerstwie, pełniłam tam funkcję z-cy komendanta Chorągwi Radomskiej ZHP im Jana Kochanowskiego.    Za swoją działalność otrzymałam liczne nagrody i wyróżnienia, między innymi: Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty oraz Złoty Krzyż Zasługi, nagrody Kuratora Oświaty. W oświacie pełniłam różne funkcje, byłam dyrektorem szkół, wizytatorem metodykiem Kuratorium Oświaty, Wychowania.

  W 2015 roku, zostałam Człowiekiem Roku. Znalazłam się też w Gronie 5 Polek w Plebiscycie Kobieta z charakterem. Takie miłe wyróżnienie.

  Obecnie jestem na emeryturze. Pracuję w małej szkole, prywatnej. Ponadto należę do grupy poetyckiej “Eliksir”. Swoje wiersze mam wydane w publikacjach zbiorowych za granicą.

  O swojej twórczości: “Piszę wiersze, których tematyka obejmuje różne kolory życia, w tym i świat dziecka oraz dorosłych, opisuję piękno natury i ludzkiej myśli. Wiersze, to obszar, który w swojej treści obejmuje życie, zdarzenia, miłość. Jest tu samotność, której ciężar czasem staje się nie do zniesienia, szczególnie nocą. Jest też dawka uśmiechu serdecznego.” Lubię pisać wiersze lotnicze, związane z przestrzenią nieba.”


Materiały gen. dyw. pil. Franciszek Macioła, opracowanie ppłk Wiesław Adamczyk, pomoc technologiczna mgr Marek Fechner.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
Święto Lotnictwa 2020


 

 

======================================================================================================


 
 


 
 
 
 
.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczpospolitej Polskiej www.sslwrp.pl
administrator strony: J.Socha,