Pan mjr Aleksander Kuźmicz, przesłał utwory muzyczne własnej kompozycji, które powstały do słów wierszy Pani Anny Łęckiej, poetki sympatyzującej z lotnictwem.
Utwory utrzymane w symbolice porywającego romantyzmu i nieodłącznego ryzyka lotnictwa. Np. utwór "Epitafium" poświęcony jest kolegom z promocji 1967 r.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kompozycjami.
(na większości komputerów nalezy wykonać "pobierz"- menu trzy pionowe kropki)
Epitafium Pilotom promocji 1967 r.
* * *
Pani Anna Łęcka – biogram
„Byłam nauczycielem I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Radomiu. Od przeszło 20 lat koordynuje pracę wolontariatu. Założyłam Sekcję Bliżej Dziecka, której celem jest niesienie pomocy dzieciom niepełnosprawnym i tym pochodzącym z ubogich rodzin. Współpracowała również Z Towarzystwem Pomocy Dzieciom, Caritasem i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
Udzielałam się także w harcerstwie, pełniłam tam funkcję z-cy komendanta Chorągwi Radomskiej ZHP im Jana Kochanowskiego. Za swoją działalność otrzymałam liczne nagrody i wyróżnienia, między innymi: Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty oraz Złoty Krzyż Zasługi, nagrody Kuratora Oświaty. W oświacie pełniłam różne funkcje, byłam dyrektorem szkół, wizytatorem metodykiem Kuratorium Oświaty, Wychowania.
W 2015 roku, zostałam Człowiekiem Roku. Znalazłam się też w Gronie 5 Polek w Plebiscycie Kobieta z charakterem. Takie miłe wyróżnienie.
Obecnie jestem na emeryturze. Pracuję w małej szkole, prywatnej. Ponadto należę do grupy poetyckiej “Eliksir”. Swoje wiersze mam wydane w publikacjach zbiorowych za granicą.
O swojej twórczości: “Piszę wiersze, których tematyka obejmuje różne kolory życia, w tym i świat dziecka oraz dorosłych, opisuję piękno natury i ludzkiej myśli. Wiersze, to obszar, który w swojej treści obejmuje życie, zdarzenia, miłość. Jest tu samotność, której ciężar czasem staje się nie do zniesienia, szczególnie nocą. Jest też dawka uśmiechu serdecznego.” Lubię pisać wiersze lotnicze, związane z przestrzenią nieba.”
Materiały gen. dyw. pil. Franciszek Macioła, opracowanie ppłk Wiesław Adamczyk, pomoc technologiczna mgr Marek Fechner.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
======================================================================================================
|
|
|
|
|
|