Zmarł płk pil. doc. dr hab. Bronisław GALOCH

    
03.01.2021 r. zmarł płk pil. doc. dr hab. Bronisław GALOCH zasłużony pilot, dowódca i nauczyciel wojskowy. W 1951 r. ukończył dęblińską „Szkołę Orląt”.
Służył w Białej Pod., Mińsku Mazowieckim, Pile, Poznaniu i Powidzu. W 1972 r. objął stanowisko Dowódcy 45. Pułku Lotnictwa Myśliwsko - Szturmowego w Babimoście. W okresie dowodzenia jednostką lotniczą dwukrotnie uzyskał pierwsze miejsce w wyszkoleniu bojowym i został wyróżniony w Dyrektywie MON.
Przez okres 26 lat kontynuował latanie na dziesięciu typach samolotów osiągając nalot 3026 godz. W 1980 r. był współtwórcą Katedry Taktyki w dęblińskiej „Szkole Orląt”. Opublikował ponad 70 artykułów i wydał 4 książki. Kolekcjonował znaczki pocztowe i prezentował je na wielu wystawach. Pełnił funkcję radnego w Radzie Powiatu w Puławach.
Był członkiem Dęblińskiego Oddziału SSLWRP. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi i wieloma medalami wojskowymi i cywilnymi. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały kolega i przyjaciel. Człowiek cieszący się wielkim szacunkiem i poważaniem, życzliwy i otwarty na potrzeby drugiego człowieka. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.


CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !
ZARZĄD GŁÓWNY SSLW RP